Keresés a hírekben:


PARTNEREINK
AJÁNLATOK, FELHÍVÁSOK

A Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal felhívása Vagyoni biztosítékkal rendelkező utazási vállalkozók részére, május 31-éig teljesítendő ADATSZOLGÁLTATÁSI / IGAZOLÁSI kötelezettséghez kapcsolódóan.

Vagyoni biztosítékkal rendelkező utazási vállalkozó 2013. május 31-éig köteles a 2012. évi, nemzetközi és/vagy belföldi utazásszervezői tevékenységéből származó tényleges értékesítési nettó árbevételének összegét a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatalnak írásban bejelenteni, vagyoni biztosíték emelési kötelezettség esetén a megfelelő igazolás/okat megküldeni.



További felhívások >>

További ajánlatok >>

További ajánlók >>

További szállodai csomagajánlatok >>
KÖZLEKEDÉS

Elindult az Air France lyoni járata

2012.06.19. 17:21 | Turizmus Panoráma Bulletin

Harmincöt fokos melegben, pontosan 12.34 perckor ért a betonra az Air France új, lyoni járatának első repülőgépe. A történelmi jelentőségű járatot az Air France Brit Air nevű leányvállalatának Bombardier CRJ-1000 típusú, száz személyes gépe teljesítette.


Rekkenő hőség és számos érdeklődő fogadta a ferihegyi betonon az Air France új, lyoni járatát, amely néhány perccel a kiadott menetrend előtt, példás pontossággal érkezett Budapestre. A járat történelmi fontosságát részben az is adja, hogy eddig csak a francia fővárossal volt közvetlen légi összeköttetése Budapestnek. Mostantól Franciaország második legfontosabb városa, a gazdasági és turisztikai szempontból is kiemelkedő jelentőségű Lyon is felkerült a Budapest Airport járatainak választékába.
A nyári idegenforgalmi szezon elején egyelőre heti két alkalommal, kedden és csütörtökön, szeptember 22-től pedig már szombaton is közlekedik az Air France lyoni járata az alábbi menetrend szerint:
Az új járat a lehető legjobb időzítéssel indul a nyári utazási szezon elején  – hangsúlyozta Kam Jandu. A Budapest Airport légiközlekedési igazgatója hozzátette: „Évek óta dolgoztunk azon a francia kollégákkal az Air France-nál és a Brit Airnél, hogy a Franciaország szívének számító Lyon városa bekerülhessen az útvonalhálózatunkba. Ezért aztán külön öröm, hogy közös erőfeszítéseink eredményeként most itt, a budapesti betonon köszönthetjük az első lyoni járatot. Biztos vagyok abban, hogy mind az üzleti utazók, mind a turisták hamar megkedvelik ezt a járatot.
A lyoni járatot az Air France leányvállalata, a Brit Air üzemelteti kanadai gyártmányú, Bombardier CRJ-1000 típusú száz férőhelyes, két hajtóműves sugárhajtású gépeivel. A Brit Air légitársaságot 1973-ban alapították, nevét Bretagne angol nevének (Britanny) rövidítéséből kapta. A légitársaság székhelye a bretagne-i Morlaix repülőterén található, de Párizsból (Orly és Charles de Gaulle) és Lyonból is közlekednek gépei. A Budapest-Lyon járat számos átszállási lehetőséget kínál a kedvelt dél-franciaországi üdülőhelyekre is.

iwiw iwiw     Twitter Twitter

Hozzászólok (1) Küldje tovább Nyomtatható verzió

Szerző: Dobos Miklós
Dátum: 2012.06.20. 10:11
Tisztelt Szerkesztőség;
Többször tévesen jelent meg a hir a "történelmi lyoni járat"-ról.
A MALÉV (talán már feledésbe merült hazai légitársaságunk) a 2000-es évek elején repülte ezt a desztinációt.
Én magam 2004 junius 8-án /szerdai napon/ délután repültem haza a MALÉV menetrendszerinti járatával Budapestre, ami azóta sajnos megszünt.
Üdvözlettel:
Dobos Miklós
idegenvezető
Impresszum | Médiaajánlat
Minden jog fenntartva! http://www.turizmus.com