A Balatoni Helyi Önkormányzatok Szövetsége 2026-ban 23. alkalommal készül megrendezni a Balatoni Borrégió egyetlen, egész régiót lefedő borversenyét, a Balatoni Borok Versenyét.

A megmérettetésen a borrégió mind a hat borvidékének legjobb borai képviseltetik magukat várhatóan igen széles fajtaválasztékkal.

A verseny keretében választják ki a Balatoni Borrégió Legjobb Fehér, Vörös, Rozé, Desszert Borát és Pezsgőjét/Gyöngyöző Borát. 


Idén először ezen a megmérettetésen választja ki a Magyar Vitorlás Szövetség is az „MVSZ Borát”, amely a legnagyobb vitorlásversenyek kísérőrendezvényein fog megjelenni. 

A benevezett borokat arany, ezüst és bronz minősítésű oklevéllel is díjazzák.

A verseny támogatói: az Agrárminisztérium, a Balatoni Fejlesztési Tanács, a Shiwaforce.com Zrt., az AMORIM Cork Hungary Zrt. és a Cellarius Kft.

A verseny magas szintű lebonyolításának előfeltétele a bírálóbizottság munkájának magas szakmai színvonala, ezért a bizottságban helyet kaptak a régió borászain túl egyetemi oktatók, borakadémikusok és szakírók is. A bírálóbizottság elnöke Nyitrainé dr. Sárdy Diána, a MATE intézetvezetője lesz. A bírálatra 2026. április 30-án Zalaszabarban kerül sor a Kányavári Borbirtokon, az eredményhirdetést májusban tartják.

A bormintákat 2026. április 23-24. 9-12 óra között lehet leadni a Balaton körül öt helyszínen: Balatonfüreden (Közösségi Ház), Somlóvásárhelyen (Somló Kapuja Látogatóközpont), Badacsonyban (SZBKI Kutatóállomása), Zalaszabarban (Kányavári Borbirtok) és Balatonlellén (Bujdosó Pincészet). A részleteket és a nevezési lapot a www.balatoniszovetseg.hu honlapon lehet megtalálni.

(Nyitókép: 123rf.com)

KAPCSOLÓDÓ

Hódítanak a lengyel borok a klímaváltozás árnyékában – podcast

A Wine a'More Travel társalapító, tulajdonosa volt a Trend FM Turizmus.com című műsorának vendége.